
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 3.4 mm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Manufacturer Package Identifier | |
| Frequency | 2.4 GHz to 2.5 GHz |
| Interface | GPIO, I²C, I²S, PWM, SDIO, SPI, UART |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2.3 V |
| Data Rate | 150 Mbps |
| Number of ADC Channels | 16 |
| Max Frequency | 2.484 GHz |
| Nominal Supply Current | 500 mA |
| Output Power | 20 dBm |
| Supply Voltage | 2.3 V to 3.6 V |
| Number of GPIO | 20 |
| Sensitivity (dBm) | -97 dBm |
| Standard | Bluetooth, WiFi |
| Modulation | CCK, DSSS, OFDM |
| Protocol | 802.11b/g/n, Bluetooth v4.2 +EDR, Class 1, 2 and 3 |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
